Попа-колаборанта з Лисичанська обміняли на полонених українських воїнів та громадянина США
Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов підтвердив, що Україна в рамках обміну 14 грудня передала російській стороні священика УПЦ МП. Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов в ефірі національного телемарафону підтвердив, що росіяни забрали священика УПЦ (МП), котрий в Україні отримав вирок за державну зраду, повідомляє Час Пік. "Громадянин США – це активіст, який залишався в Херсоні, і був незаконно заарештований окупаційною владою.
Можу цікаву деталь повідомити. Сьогодні росіяни у своїх телеграм-каналах повідомили, що вони забрали до себе священника УПЦ (МП), який в Україні отримав вирок за державну зраду. Скажу, що не без його допомоги в цьому контексті повернувся сьогодні й громадянин США до України і може повернутися додому", - розповів Юсов.
За ]]>]]>українського журналіста Богдана Буткевича, цей священик служив у місті Лисичанськ. Він передавав окупантам інформацію про розміщення українських військових та здавав звичайних проукраїнських парафіян, які приходили на сповідь. Йдеться про священика лисичанського Свято-Тихвінського монастиря Андрія Павленка, якого СБУ заарештувала у квітні поточного року за колабораційну діяльність.
Після затримання Павленка під час перевірки його телефону було виявлено незаперечні факти співпраці з окупантами. Він передавав відомості про чисельність, дислокацію та озброєння військових ЗСУ у Сєвєродонецьку. Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну колаборант активно співпрацював з ворогом, при цьому цинічно відспівував загиблих мирних жителів, на яких наводив ворожу артилерію.
Читать на vchaspik.ua