Дві третини українських ВЕС зупинено через російську агресію
Енергетичні компанії, що працюють в Україні, через військову агресію Росії зупинили загалом близько 2/3 генеруючих установок. Про це повідомило агентство «Інтерфакс-Україна» із посиланням на главу Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрія Конеченкова.
Латвія вимагає негайного втручання МАГАТЕ через знеструмлення ЧАЕС
Станом на 9 березня зупинено роботу вітроелектростанцій (ВЕС) загальною потужністю 1 162,5 МВт. Залишаються у роботі 372,5 МВт.
Практично всі ВЕС зупинено на Херсонщині. Це «Ставки» (9,23 МВт), «Берегова» (12,3 МВт), «Новотроїцька» (72,6 МВт), «Овер'янівська» (68,4 МВт), «Мірненська» (163 МВт) компанії Vindkraft. Залишилася працювати лише її «Новоросійська ВЕС» (9,23 МВт). На Мирненській ВЕС згоріла одна з 39 турбін, знищено весь обслуговуючий транспорт, персонал через постійні обстріли не може розпочати роботу.
Також зупинено «Сиваську ВЕС» (2,92 МВт) та «Сиваську ВЕС Тотал Ірен» (245,7 МВт) компанії «Сивашенергопром». На останній після обстрілу військами РФ згоріла одна вітротурбіна (було встановлено 63 турбіни Nordex по 3,9 МВт), персонал обстрілюють і не допускають до роботи, також пошкоджено трансформаторну підстанцію та лінію електропередач.
Як Росія розплачується за агресію в Україні: новини на 9 березня
У Запорізькій області зупинено всі ВЕС компанії ДТЕК, за винятком станції «Приморська-1» (99,58 МВт). Не працюють «Ботіївська ВЕС» (199,88 МВт), «Приморська-2» (99,58 МВт) та «Орлівська ВЕС» (98,8 МВт). Станції не працюють через пошкодження ліній електропередач, також знеструмлено підстанцію в Мелітополі, тимчасово окупованому РФ.
З цієї ж причини зупинено Запорізьку ВЕС (98,1 МВт) компанії «Юрокейп Юкрейн».
В Одеській області зупинено ВЕС «Південне Енерджі» (76,5 МВт), компанії
Читать на thepage.ua

