

Запах смерти. Как под Киевом находят брошенные тела российских солдат и что с ними делают — ВВС
Рефрижератор, в котором хранят тела россиян (Фото:ВВС) Корреспонденты ВВС побывали в селах Заваловка и Ситняки Киевской области, чтобы своими глазами увидеть процесс эксгумации российских военных. Они были брошены своими при отступлении захватчиков, говорят украинцы, занимающиеся идентификацией тел.
Коли їхні собаки почали настирливо ритися в одному місці в лісі, селяни Завалівки викликали поліцію.Незабаром на місце події виїхала українська військова команда в білих захисних костюмах, яка почала обережно знімати верхній шар ґрунту.Вони виявили тіло чоловіка, обличчям донизу, з дивно скрученими ногами. З форми було видно, що це російський солдат.Навіть за місяць після невдалої спроби наступу Росії на Київ, у навколишніх селах досі продовжують виявляти останки російських військових.
При цьому українська влада каже, що Росія не дуже зацікавлена у їхньому поверненні.З могили в лісі тіло перевезли до потяга-рефрижератора на околиці Києва, який зараз працює як пересувний морг для загиблих росіян.Білі пластикові мішки позначені номерами, а не іменами, і того дня, коли ми там були, у двох вагонах їх було щонайменше 137 штук.Українці намагаються встановити особи загиблих: на щойно привезеному тілі криміналісти виявили дві банківські картки, а також значки російської мотострілецької бригади.«Принаймні, у цього є шанс повернутися додому», — каже місцевий начальник, демонструючи знахідки, зокрема забруднений фрагмент футболки з надрукованим логотипом армії Росії.Через кілька хвилин я виявила, що чоловік, якого щойно при мені ексгумували, був молодим одруженим солдатом із Сибіру. Поруч із мішком з його тілом з мого телефону дивилася чорно-біла фотографія з його профілю в соцмережах.У Росії є горде гасло: «Своїх не кидаємо».
Читать на nv.ua

