
З Угорщини вдалося повернути трьох українських військовополонених
Посольству України в Будапешті вдалося вивезти із Угорщини трьох українських військовополонених, які опинились там у межах домовленостей Угорщини з Московією.
Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.
За словами Ніколенка, повернені з Угорщини троє військовополонених уже перебувають в Україні, “їм надається всіляка підтримка”.
“Українські дипломати разом із Координаційним штабом з питань поводження із військовополоненими та іншими причетними органами України продовжують вживати активних заходів, аби повернути додому решту вивезених із Росії в Угорщину українських захисників”, – додав представник МЗС.
Нагадаємо, на початку червня угорська сторона заявила, що в межах домовленостей “Російської православної церкви та Мальтійської служби допомоги” з Московії забрали 11 українських військовополонених.
19 червня в МЗС України заявили, що умови перебування в Угорщині переданих їй з Московії українських полонених не дозволяють говорити про їхній вільний статус, і угорська сторона не йде на конструктивний діалог з Києвом у цьому питанні.
Водночас в адміністрації Орбана заявили, що нібито повідомляли Київ про передачу Угорщині українських військовополонених, коли це відбулося, та що вони перестали бути полоненими, відколи прибули в Угорщину.
Неофіційно з’являлася інформація, нібито звільнення одинадцятьох українських військовополонених та їхнє перевезення в Угорщину могли бути особистою ініціативою віцепрем’єра Жолта Шем’єна, про яку не знав більше ніхто в уряді.
Вперше про передачу солдатів Угорщині стало відомо 8 червня, коли РПЦ повідомила про передачу Угорщині 11 військовополонених українців із Закарпаття. Угорщина та росія не поінформували уряд України про свої переговори. Про те, що рашисти передали Угорщині українців
Читать на rupor.info