

Від «Лукавого»: чи піде Білорусь на відкриту війну
Військово-політичне керівництво України вважає, що загроза повторного наступу з Білорусі зростає. Причому найімовірніший напрямок наступу не так на Київ, як від західної частини кордону. Тобто йдеться про Волинь та Рівне. За словами заступника начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексія Громова, траєкторію ймовірного настання ворога змінено з метою «перерізання основних логістичних артерій постачання озброєння та військової техніки Україні від країн-партнерів».
На території Білорусі продовжуються заходи щодо розгортання авіаційних та інших підрозділів військ ЗС РФ. Там зараз проводяться заходи для прихованої мобілізації. Також РБ продовжує надавати свою територію для запуску балістичних ракет і дронів, звідти, судячи з повідомлень українського Гентабу, запускаються вже й іранські «Шахиди». Крім того, за словами згаданого раніше Громова, на білоруських аеродромах стоять літаки МіГ-31, які можуть бути озброєні крилатими ракетами на кшталт «Кинжал».
Читайте також: Лукашенко заперечує підготовку до війни з Україною
«Ми в курсі, попереджені та ретельно відстежуємо всі рухи противника. Саму публічну заяву генерала Громова можна вважати досить прозорим натяком для «вусатого таргана» про те, що ми стежимо за кожним його рухом. А до Мінська, нагадаю, набагато ближче, ніж до Москви», - зазначає політолог Кирило Сазонов.
Як відомо, зараз частина ЗС Білорусі знаходиться біля українського кордону. Також на території цієї держави знаходяться близько десяти тисяч мобілізованих путінських «визволителів», 170 танків, 200 бойових броньованих машин та близько ста мінометів. Тобто очевидно, що ще один фронт цієї війни цілком може відкритися. Проте на Банковій поки що не вбачають причин для серйозного
Читать на lenta.ua
