
Вадим Денисенко: Что общего между Нигером и белорусскими вертолетами над Польшей? — Блоги | OBOZREVATEL
Уже сейчас россияне будут пытаться делать две новые точки напряжения в мире: одна на польско-белорусской границе, другая в Нигере.Оба конфликта преследуют одну вещь: отвлечь запад от Украины, уменьшить поставки оружия и попытаться заставить Запад садиться за стол переговоров. Далее текст на языке оригинала.
На цьому фоні дуже важлива заява США, що поява Вагнера в Польщі дорівнює застосування 5 статті НАТО, але це не означає, що після заяви різко зменшується люфт для росіян.Причин тут кілька: росіяни робитимуть провокації з чужої країни і виходять з тієї логіки, що ніякого серйозного воєнного конфлікту не буде. Будуть прикордонні провокації, підняття ставок і, як вишенька на торті, обовʼязкові погрози ядерною зброєю.Поки важко зрозуміти логіку Лукашенка, але вона, судячи з усього, зводиться до двох пунктів: 1.
ніякої великої війни не буде; 2. ця ситуація – шанс для нього знову стати людиною, якій тиснуть руки світові лідери.
Другий пункт мало реальний, але ми всі памʼятаємо, як Каддафі, після ізоляції, став кращим другом Європи, але, правда, потім погано закінчив.Отже, поки, все виглядає так, що ми знаходимося в початковій точці цього конфлікту і найвірогідніший сценарій: наступні пару місяців конфлікт буде наростати. Вірогідність серйозних бойових зіткнень невелика, але великою є загроза гри ядерними мускулами.
При цьому ми змушені будемо тримати доволі великі резерви на півночі та північному заході, бо дзеркальне повторення "Шебекіно" ніхто не виключає.Щодо Нігера, то ця країна дає майже третину урану від всього споживання ЄС (перш за все для Франції). Заява хунти про те, що вони зупиняють експорт урану в Європу і підготовка наземної операції Францією (на території країни є французька воєнна база, між іншим) створює
. Читать на obozrevatel.com
