Ринок палива: обсяг імпорту наближається до довоєнних показників
Станом на 13 червня в Україну на умовах пільгового розмитнення завезли 163 тисячі автомобілів. З них лише 0,4% або 735 штук становлять електрокари. Виходить, що криза на ринку палива не підштовхнула до покупки «електричок». Переважна частина автовласників упевнена, що ситуація з паливом нормалізується.
Черги на АЗС зникнуть після того, як буде забезпечено запаси палива щонайменше на два тижні – зараз вони становлять 7–8 днів, а до війни були на 15–16. Про це повідомила міністр економіки Юлія Свириденко 13 червня в ефірі всеукраїнського телемарафону.
За словами Свириденко, обсяг імпорту палива у березні становив 60 тис. т, у квітні – 121 тис. т, у травні – 380 тис. т.
Аналітик консалтингової компанії «Нафторинок» Олександр Сіренко у коментарі для зазначив, що на початку червня загальний обсяг імпорту досяг 18,0 тис. т на добу. «Ринок досягає обсягів імпорту, який був у довоєнний час, а за окремими видами – наприклад бензину – обсяг уже перевищує постачання в січні – лютому. З огляду на падіння споживання – це дуже добрі показники», – вважає експерт.
Нинішнє збільшення постачання – це результат надходження пального, яке було закуплено ще у першій половині травня.
«Паливо розкуповується без огляду на цінники, це особливий товар» – Олександр Сіренко
За планами імпортерів, постачання у червні можуть перевищити споживання. "Це, безумовно, чинить тиск на ціну в опті та на АЗС. Якщо в Кабміні хочуть повернути контроль над ситуацією на ринку пального, то потрібно обмежити націнку на АЗС, яка зараз через зростання котирувань впала на $200, до $500 на тонні, але продовжує бути на найвищому рівні в Європі», – вважає Сіренко.
Директор «Консалтингової групи «А-95» Сергій Куюн вважає, що імпорт автогазу вже перевищив очікування, за
Читать на thepage.ua


