Рахманин: Тот, кто придумает реальные гарантии безопасности для Украины, получит Нобелевскую премию. Потому что их не существует – лишь 5 статья или ядерное оружие
Интервью на русском читайте позже.
– Сергію, доброго вечора. Рада тебе бачити.
– Добрий вечір.
– Почнемо одразу з НАТО. Скажи, будь ласка, чи стане цей Вільнюський саміт НАТО для нас, для України, історичним? І якого саме рішення ти очікуєш?
– Я не думаю, що цей саміт стане історичним. На превеликий жаль. Я не думаю, що він стане якимсь суттєвим проривом. Я думаю, що буде невеличкий, достатньо повільний, хоча з політичної точки зору важливий, крок назустріч, але не більше того. Я думаю, що якщо говорити, що нам запропонують, то це буде небагато. Із якихось таких, більш-менш практичних, речей – це, з одного боку, відмова від плану дій щодо членства. Ну, це більше політична акція, тому що буде запропонована інша формула, яка буде відрізнятися за формою, але не дуже суттєво відрізнятися за змістом.
– Тобто умови якісь все рівно доведеться виконувати?
– Не просто умови, а фактично той же набір умов, просто називатися це буде інше. Ну, можливо, якась частина буде там полегшена, спрощена. Друга практична річ – це, я так розумію, вочевидь, створення Ради Україна – НАТО, але це теж більше політична штука. Чому? Тому що для тих, хто не знає, повідомлю, а для тих, хто забув, нагадаю, що Рада Росія – НАТО існувала багато років: з 2002 року.
– Так.
– Якщо я не помиляюся. Це тоді подавалося як кінець конфронтації з Росією. Як ми всі добре розуміємо, ніякій конфронтації це край не поклало і не убезпечило ані від вторгнення в Грузії, ані від анексії Криму, ані від війни з Україною повномасштабної. Решта – я не думаю, що будуть якісь практичні речі. Ну, наскільки я розумію, формули остаточної не було ще кілька годин тому. Остаточного плану. Через розбіжності серед членів Альянсу, через різні позиції різних країн. Але я думаю, що
Читать на gordonua.com

