



Новий різновид коронавірусу виявили у Польщі
У той час як у Західній Європі зростає кількість нових заражень ковідом, у Польщі зафіксували новий різновид штаму «Омікрон» під назвою «Цербер». Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я Польщі Вальдемар Краска, повідомляє ТСН.
Поки що в країні виявили лише двох пацієнтів, які заразилися новим підвидом «Омікрона» BQ.1 і BQ.1.1 (саме вони й отримали неофіційну назву «Цербер»). За словами Краски, сьогодні прогнозувати розвиток ситуації з «Цербером» складно – становище зберігається на контрольованому рівні.
Читайте також: Регіони України, в яких можуть запровадити карантин через COVID, назвали у МОЗ
«Новий підваріант BQ.1 та BQ.1.1, який називають „Цербер“, з'явився в Західній Європі. Два такі випадки було виявлено у Польщі. Ми моніторимо ситуацію. Безперечно, варіант BA5, який є зараз, витіснятиметься, проте це відбувається повільніше, ніж у минулі хвилі», – повідомив чиновник.
Він зазначив, що у більшості випадків вакцини захищають і від нових підвидів. Відповідаючи на запитання, чи йде у Польщі зараження коронавірусом, він сказав, що «поки що ситуація в країні стабільна».
«У нас все менше та менше інфекцій. Нинішні дані становлять менше тисячі нових інфекцій. Щотижня ми бачимо зниження більш як на 30%. Кількість пацієнтів у лікарнях також скорочується», – зазначив він.
Європейські ЗМІ з посиланням на Європейське агентство з контролю захворювань ECDC пишуть, що BQ.1 та його похідна BQ.1.1, ймовірно, збільшать захворюваність у найближчому майбутньому. За даними ECDC, вони можуть стати домінуючими вже у середині листопада чи на початку грудня.
Поки що немає доказів тяжчого перебігу цього захворювання у порівнянні з попередніми штамами.
Фото: pixabay.com
Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково
Читать на lenta.ua