Німецькі слідчі впевнені, що "Північний потік" підірвали росіяни, - WSJ
Німецькі слідчі встановили, що серія вибухів підводних газопроводів "Північний потік" та "Північний потік - 2" з Росії до Європи були диверсією. За словами офіційних осіб, знайомих із розслідуванням, це збігається з попередніми висновками Швеції.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal .
Німецьким слідчим не вдалося остаточно пов'язати передбачуваний підрив із якимось одним учасником, але німецькі офіційні особи кажуть, що вони працюють, виходячи із впевненості, що за вибухами стоїть Росія.
Внаслідок вибухів виникли витоки, що торкнулися трьох із чотирьох труб, що є частиною газопроводів "Північний потік" і "Північний потік - 2", прокладених дном Балтійського моря для транспортування природного газу з Росії до Європи.
Москва заперечує свою відповідальність і заявляє, що вибухи були терактом проти інтересів Росії. Попереднє шведське розслідування раніше цього місяця дійшло висновку, що вибухи, що сталися наприкінці вересня, ймовірно, були спричинені диверсією, але не назвали винного. У НАТО незабаром після атак заявили, що витоки стали результатом диверсії, але не надали доказів і не назвали винних.
Німецькі офіційні особи кажуть, що малоймовірно, що диверсія була скоєна військовим підводним човном, посилаючись на відносно малу глибину води і зазвичай ретельне спостереження за підводними човнами, яке проводиться військово-морськими силами НАТО в цьому районі. Одна з теорій атаки полягає в тому, що вибухові пристрої були спущені з корабля, а потім висаджені в повітря дистанційно, заявили німецькі офіційні особи.
Єдиним трубопроводом, не пошкодженим вибухами, була одна із двох ниток "Північного потоку - 2". Німеччина відмовилася сертифікувати "Північний потік - 2" після нападу Росії на Україну.
Читать на rbc.ua