Головна помилка українських забудовників під час війни
Війна, як би цинічно та жорстко це не звучало, якнайкраще показує, хто ким є. Це стосується не тільки людей та їхніх особистих якостей, але й великого бізнесу. Український ринок нерухомості переживає 10-бальний шторм, і далеко не всі компанії з нього вигребуть. І ось чому.
Ніякої роботи в повітряну тривогу: у Києві запроваджують нові обмеження
Але спочатку розставимо крапки над «і». Теза про порожній ринок і відсутність покупця, яку періодично можна почути в публічному просторі, не тільки помилкова, але й шкідлива. Покупець з грошима на ринку є, ба більше — є навіть інвестор. Безперечно, про обсяги довоєнного попиту в Києві не йдеться, тим не менш вже зараз ми говоримо про відновлення в межах 25% від довоєнного рівня.
Щоправда, далеко не всі ці відсотки конвертуються в реальні угоди. І справа тут не в падінні доходів населення, яке вдарило по ринку цілком передбачувано і закономірно, а в доволі абсурдній позиції наших девелоперів, яку я називаю «перечекати до кращих часів», а вже потім не імітувати бурхливу діяльність, а реально займатись безпосередньо своєю справою — будувати житло.
Цифровий будмайданчик: яку роль діджитал відіграє у відбудові України
Спочатку ці кращі часи мали настати після 9 травня, потім після Дня Незалежності, а дехто взагалі вирішив дочекатись остаточної перемоги. Причини цілком зрозумілі: безпека будівельників на майданчиках, загроза прильотів, порушення логістичних ланцюжків і проблема з будівельними матеріалами, брак кваліфікованих будівельників, які пішли в лави ЗСУ.
Однак, будемо відверті, це нові реалії, в яких поки що нам доводиться жити. Жити та відбудовувати країну, платити податки та підтримувати армію. І поки малий та середній бізнес що є сили тягнуть на собі й економічний, й
Читать на thepage.ua

