Йодід калію не для профілактики. У якому разі треба пити і навіщо
Препарат калію йодид захищає щитовидну залозу від радіації. Наразі він користується великим попитом на тлі ядерних загроз Путіна та ворожих атак по Запорізькій АЕС. Тимчасом як у Росії терміново закоповуют таблетки йоду величезними партіями, українські лікарі попереджають про небезпеку йодної профілактики.
РБК-Україна розповідає, коли і як правильно приймати йодид калію, у яких випадках він небезпечний і чим може допомогти при радіації.
Калію йодид - лікарський засіб, найчастіше продається в аптеках у формі таблеток. Застосовується для лікування захворювань щитовидної залози та її захисту від впливу радіаційного опромінення (наприклад, при аваріях на атомних станціях, ядерному вибуху).
Препарат блокує поглинання радіоактивного йоду щитовидною залозою, що знижує ризик розвитку раку та інших патологій щитовидки. Захищає лише щитовидну залозу і не захищає інші органи.
Йодистий калій є засобом екстреної йодної профілактики. Він вводиться в організм лише за фактом радіаційної аварії та при впливі на людину радіоактивних ізотопів йоду.
Пити препарат необхідно лише за реальної небезпеки радіаційного зараження.
Обов'язково потрібно дочекатися офіційного оповіщення! Повідомлення оприлюднять органи влади та ДСНС по радіо, телебаченню на офіційних сайтах.
Оптимально прийняти йодид калію за 6 годин до радіаційного викиду, але через неможливість спрогнозувати таку ситуацію таблетки допустимо випити протягом 6 годин від початку впливу радіоактивного йоду. Пізніше введення препарату є небезпечним для здоров'я.
Екстрена йодна профілактика йодидом калію здійснюється одноразово, якщо немає додаткових офіційних вказівок.
Приймати таблетки йодиду калію з профілактичною метою заздалегідь неприпустимо. Препарат діє лише короткий час.
При
Читать на rbc.ua
