
Узбекистан відмовився від членства у запропоновану Кремлем «газовому союзі»
В Міненерго Узбекистану відмовились від членства у запропонованому російською федерацією так званому «газовому союзі». Очільник відомства Жорабек Мирзамахмудов наголосив, що країна не піде на політичні умови, які можуть нашкодити її національним інтересам, пише Reuters.
Після того, як ЄС різко скоротив свою залежність від російських енергоносіїв через повномасштабне вторгнення рф в Україну, Москві довелось задуматись над зміною своєї стратегії. Одним з кроків, який розглядає керівництво країни, стало створення так званого «газового союзу» з Казахстаном та Узбекистаном.
Речник російського диктатора Пєсков пояснив, що Путін на першому етапі пропонує створити координаційний механізм у рамках газового союзу між рф, Казахстаном та Узбекистаном. Віцепрем'єр рф Олександр Новак додав, що це дало б змогу «розширити взаємну співпрацю, у тому числі й щодо постачання газу, перероблення».
Reuters пише, що його створення має на меті подальшу підтримку постачання між трьома країнами та іншим покупцям, включаючи Китай.
У Казахстані заявили, що про створення «газового союзу» говорити ще занадто ранок, але наголосили, що виступають проти використання їхньої території для обходу впроваджених проти рф санкцій.
В Узбекистані заявили, що навіть запрошення до участі ще не отримували. Проте Мирзамахмудов підкреслив, що навіть за умови укладення угоди з рф щодо транзиту, це не значитиме згоду на участь у «союзі». Він наголосив, що це всього лише буде «технічний контракт».
«Північні потоки»: версії причин вибухів і як побудовано трубопроводи
Читать на thepage.ua

