Українські війська, ймовірно, здійснили навмисний відхід з Лисичанська, щоб уникнути оточення - ISW
Українські сили, ймовірно, здійснили навмисний відхід із Лисичанська, що призвело до захоплення міста російськими військами 2 липня. 2 липня російські війська увійшли до Лисичанська та просунулися в межах міста.
Такого висновку дійшли в Інституті з вивчення війни (ISW), повідомляє Час Пік. У звіті ISW від 2 липня йдеться, що "кадри з геолокацією показують, що російські війська безперешкодно ходять північними та південно-східними кварталами Лисичанська таким чином, що це передбачає, що українських сил мало чи зовсім немає в місті станом на 2 липня".
Аналітики ISW зазначають, що українські військові офіційно не оголошували про виведення військ, але й не повідомляли про оборонні бої навколо Лисичанська. "Міністр внутрішніх справ України Вадим Денисенко розпливчасто зауважив, що російські війська мають "високу ймовірність" захоплення Лисичанська, але їм буде важко просуватися в Донецькій області повз Слов'янськ і Краматорськ.
Прес-секретар Національної гвардії України Руслан Музичук відкинув повідомлення про те, що російські війська захопили та оточили Лисичанськ, але ці спростування, ймовірно, застаріли чи помилкові", - йдеться у звіті ISW. Експерти Інституту з вивчення війни прогнозують, що окупанти, швидше за все, встановлять контроль над територією Луганської області, що залишилася, найближчими днями і, швидше за все, потім віддадуть пріоритет ударам по українських позиціях у Сіверську, перш ніж повернутися до Слов'янська і Бахмута.
Читать на vchaspik.ua
