
У свої ворота: навіщо «Нафтогаз» оголосив дефолт і до чого готуватись узимку
Днями власники євробондів українського Нафтогазу так і не отримали свої гроші. Як повідомили в НАКу, Кабмін не надав компанії дозволу виконати зобов'язання та виплатити основні суми та відсотки. Загалом, йдеться про платеж на суму $350 млн. «Таким чином, уряд пішов на дефолт щодо єврооблігацій НАК «Нафтогаз України», - йдеться у повідомленні компанії.
Там також прогнозують наслідки такого рішення: «Оскільки невиконання зобов'язань щодо єврооблігацій практично позбавило «Нафтогаз» доступу до міжнародного ринку капіталу, КМУ своєю забороною на їх виплату фактично взяв на себе повну відповідальність за залучення коштів, необхідних для імпорту природного газу для проходження опалювального сезону 2022/2023».
Читайте також: «Нафтогаз» оголосив дефолт через непогашення боргу за облігаціями
При цьому в державній компанії послалися на постанову Кабміну, в якій йдеться про те, що «Нафтогаз» та його посадові особи мають узгоджувати всі свої дії щодо виплати боргів компанії з урядом. Там нагадали, що у травні цього року міжнародні аудитори підтвердили, що НАК знову став прибутковим за результатами 2021 року. І що «Нафтогаз» може проводити безперервну діяльність у 2022 році, зокрема, підтримуючи платоспроможність навіть попри повномасштабну війну.
То яким чином прибуткова держкомпанія причалила до берега банкрутства? У самому "Нафтогазі" знову і знову кивають на уряд: мовляв, це Кабмін поставив завдання, щоб до нового опалювального сезону у сховищах було 19 млрд кубів газу. А на це потрібні гроші – і чималі. Глава компанії, «енергетичний» віце-прем'єр Юрій Вітренко, який не відбувся, відразу оцінив усю суму в $8 млрд, адже ціни на газ на світових і особливо на європейському ринках зараз на піку. При цьому експерти зазначають, що
Читать на lenta.ua