
«У нас уже є досвід»: Укренерго судитиметься з росією через пошкоджені енергооб’єкти
В «Укренерго» анонсували судовий позов проти росії, в межах якого компанія виставить агресору рахунок за усі зруйновні або пошкоджені об’єкти енергетичної інфраструктури країни. Це станеться вже найближчим часом, наголосили в компанії.
Директор з правових питань НЕК «Укренерго» Максим Юрков підкреслив, що жодна інша енергосистема у світі такого виклику, як пережила українська не мала. Загалом російське окупаційне військо завдавало сім хвиль ракетних ударів по енергооб’єктах, за два місяці російські ракети та дрони пошкодили практично всі великі тепло- та гідроелектростанції.
В «Укренерго» розповіли також, що нині триває робота над розробкою правового механізму, який дозволить компанії стягнути з рф відшкодування за завдані збитки.
https://thepage.ua/ua/news/vidklyuchennya-svitla-v-ukrayini-spozhivachi-skarzhatsya-minenergo-obicyaye-pokarati-vinnih
Контекст. Нагадаємо: 1 грудня «Укренерго» залучила кредитні кошти від європейських фінансистів — 300 млн євро від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та грант в 72 млн євро від Нідерландів на відновлення зруйнованого обладнання та мереж. З ремонтом допомагають також й інші союзники, як грошима, так і обладнанням.
Після останнього масованого ракетного обстрілу 23 листопада українська система ще й досі повною мірою не оговталась. В низці українських областей вже понад тиждень тривають екстрені відключення, світла подекуди немає по 8 годин поспіль.
Читать на thepage.ua
