
Східна Європа готується до нової хвилі біженців з України із наближенням зими
Країни Східної Європи готуються знову відкрити приймальні центри та поповнюють запаси продовольства в очікуванні можливої нової хвилі українських біженців, оскільки наближається зима, а Росія атакує енергосистему та теплові електростанції України.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters .
Зокрема, план дій у надзвичайних ситуаціях словацького уряду передбачає можливу приплив сотень тисяч українців у найближчі місяці.
Дані агентства ООН у справах біженців УВКБ ООН показують, що близько 4,5 млн українських біженців наразі зареєстровано в рамках різних програм захисту по всій Європі, багато з них перебувають у державах ЄС, що межують з Україною - Словаччині, Польщі, Угорщині та Румунії.
Після початкового сплеску після російського вторгнення 24 лютого кількість біженців, які прямують на захід з України, наприкінці весни скоротилася. Цієї осені не було великого зростання чисельності, але благодійні організації кажуть, що тепер є ознаки збільшення переміщення через кордони, і вони посилюють підготовку.
"Зростання числа відчувається та очікується. Наразі він становить 15%", - сказав Роман Дохович, координатор допомоги східно-словацького міста Кошице.
В останні тижні Кошице надає житло приблизно 60 людям щодня, але готується збільшити їхню кількість до 1000 протягом 48 годин, якщо це необхідно.
В Угорщині Жофія Добіш-Лускі, прес-секретар Угорської реформатської церкви, неурядової організації, яка працює на кордоні, сказала, що кількість щоденних прибуттів на залізничну станцію Захонь неподалік кордону підскочила вдесятеро і становила близько 300-500 після російських бомбардувань.
Це все ще нижче 1000 на день, що спостерігалися навесні, але очікується, що нестача електроенергії в Україні збільшить потік у найближчі
Читать на rbc.ua