Президента однієї з найбільших країн Південної Америки звинувачують у геноциді
За місяць протестів у Перу було вбито 40 людей і сотні отримали поранення, — повідомляє The Guardian. На цьому тлі Генеральна прокуратура країни заявила, що розпочала розслідування щодо нового президента Діни Болуарте та членів її кабінету. Тим не менш, новий уряд отримав вотум довіри у Конгресі.
Справу відкрили після того, як 17 мирних жителів було вбито в південному регіоні Пуно в найбільш смертоносний день протестів, відколи колишній президент Педро Кастільйо був повалений.
За словами чиновників Генпрокуратури, йде слідство щодо Болуарте, прем'єр-міністра Отароли, міністра оборони Хорхе Чавеса та глави МВС Віктора Рохаса за звинуваченнями в «геноциді, кваліфікованому вбивстві та нанесенні серйозних травм».
Правозахисні організації звинуватили владу у застосуванні вогнепальної зброї проти протестувальників та скиданні димових шашок з вертольотів. Армія заявляє, що мітингувальники використовували зброю та саморобні вибухові речовини.
Читайте також: Президент Перу спробував здійснити держпереворот, але був заарештований.
Генеральна прокуратура також заявила, що проведе розслідування щодо колишнього прем'єр-міністра Педро Ангуло та екс-міністра внутрішніх справ Сезара Сервантеса, щодо їхньої участі у придушенні протестів.
На мітингах вимагають відставки Болуарте, розпуску Конгресу, внесення змін до конституції та звільнення Кастільйо.
Прем'єр Отарола оголосив триденну нічну комендантську годину в Пуно, щоб придушити насильство. Офіс омбудсмена Перу закликав прокуратуру розслідувати смертельні інциденти. Було також відзначено «крайню жорстокість» убивць поліцейського, який загинув у підпаленій натовпом машині.
Місія Міжамериканської комісії з прав людини відвідає Перу з метою оцінки ситуації. Тим часом ООН закликала
Читать на lenta.ua

