«Потрібно говорити про евакуацію» — дружини бійців «Азовсталі» закликали домогтися екстракції
під час пресконференції на “UA:Перший”.З журналістами спілкувалися дружини Ганна Науменко, Катерина Прокопенко, Юлія Федосюк, Ольга Андріанова та Дар’я Цикунова. Вони наголосили, що на “Азовсталі” майже не залишилося води, їжі й медикаментів.Кількість поранених постійно змінюється, оскільки бійці вмирають від обстрілів, бомбардування та відсутності належної медичної допомоги. Жінки розповіли, що вони знають про близько 700 загиблих героїв.“Звісно, у першу чергу потрібно виводити важкопоранених, які можуть загинути в наступну добу, але ми наполягаємо на евакуації абсолютно всіх.
Тому що це абсурд: сьогодні ми виводимо всіх поранених – завтра у нас ще двісті поранених, тому що постійно відбувається бомбардування”, — наголосили дружини.За їхніми словами, потрібно порушувати питання евакуації всього гарнізону. На їхню думку, це єдиний шлях як врятувати купу людей: живих, поранених та вивезти тіла загиблих бійців.На “Азовсталі” ситуація з пораненими “жахлива”. У багатьох відсутні кінцівки, перебиті внутрішні органи, величезні травми, а на дрібні поранення бійці не зважають.
Для найтяжчих випадків, тобто для людей з ампутаціями, кількість антибіотиків та знеболювальних обмежена. Тому захисникам доводиться терпіти біль.“Їм зараз ампутують кінцівки навіть із маленькими ушкодженнями й без знеболювального, просто ріжуть наживо… У них немає жодної медицини. У них є стакан води на всіх – вони роблять ковток раз на 5-6 годин”, – додала інша.У місцевому шпиталі вже дуже спекотно.
Доставляти туди їжу й воду, яких обмаль, майже немає можливості. У поранених військових розвивається сепсис.Дружини переконані, що “військова деблокада можлива, але на це немає часу”. Вони наголосили, що вона буде можлива для Маріуполя, коли звільнять від
. Читать на bykvu.com

