Перший за шість років супертанкер із американською нафтою прибув до Європи.
Супертанкер Solana з 2 млн барелів американської нафти на борту прибув до іспанського порту Більбао в середині квітня, після чого він вирушив до Роттердама і Вільгельмсхафена, повідомило агентство Bloomberg.
Згідно з даними ресурсу MarineTraffic, судно залишило Роттердам 15 квітня і зараз рухається до порту Лас-Пальмас (Канарські острови).
Solana завантажився нафтою з невеликих суден, перебуваючи в Мексиканській затоці, перш ніж вирушити до Європи.
Активісти Greenpeace заблокували танкер із російською нафтою в Норвегії
Це перший нафтовий супертанкер, який прибув із США до Європи за шість років, відколи Вашингтон зняв заборону на експорт нафти у грудні 2015 року.
Зазвичай американська нафта поставляється до Європи на менших судах вантажопідйомністю від 600 тис. до 1 млн барелів.
Супертанкери «все частіше використовуватимуться для відправки нафти зі США до Європи, оскільки клієнти в регіоні шукають альтернативи російському паливу», – зазначив головний економіст аналітичної компанії Vortexa Давід Вех.
Vortexa зазначає, що Німеччина прийме у травні ще один супертанкер із американською нафтою у травні.
Довідка. Танкер Solana плаває під прапор Мальти. Його валова місткість – 157 316 тонн, літній дедвейт – 296 681 тонн. Довжина судна – 330 м, ширина – 60 м. Рік побудови – 2010.
Читать на thepage.ua
