О чем рассказывал мэр Голой Пристани до его похищения
Оксана Покальчук Директор Amnesty International Ukraine Подавить сопротивление гражданских, запугать и заставить их подчиниться — одни из главных задач российских захватчиков на временно оккупированных территориях Для цього повсюдно викрадають мерів, голів територіальних громад, лідерів і лідерок громадянського суспільства та медійників. Від 24 лютого таких насильницьких зникнень МЗС України зафіксувало вже близько 30.
Серед викрадених на Херсонщині віднедавна і Олександр Бабич — голова міської ради Голої Пристані, над якою українські військові втратили контроль майже від початку вторгнення.28 березня місто оточили окупаційні війська, почали заходити у домівки цивільних і перевіряти документи. Того ж дня стало відомо і про зникнення мера Олександра Бабича.
Офіс Генпрокурора повідомив, що російські військові погрожували Бабичу вогнепальною зброєю та нині утримують його у заручниках.Від початку вторгнення Amnesty International документує свідчення очевидців, зокрема і в регіонах, тимчасово непідконтрольних. 13 березня нам вдалося поспілкуватися і з Олександром Бабичем.Ось що він розповідав про життя Голої Пристані в умовах окупації: «Весь світ сподівався на те, що здоровий глузд переможе, тим не менш готувалися до війни, розуміли, що потрібно буде боронити Україну.
Були зібрання територіальної оборони, не знаю, наскільки вони були досконалі, але на рівні обласної державної адміністрації все ж таки це питання проговорювалось, і в разі військового стану, ієрархія, підпорядкування було чітко вистроєне.Дуже важко назвати нашу охорону або інше наше діло по охороні громадського порядку територіальною обороною, як вона виписана в законі. Не маємо зброї, ніяких захисних засобів.
Читать на nv.ua
