На Київщині прихожани Черняхова перейшли з московського патріархату до Православної церкви України (ФОТО, ВІДЕО)
У кінці травня на зборах громади села Черняхів Обухівського району Київської області (Кагарлицька міська територіальна громада) віряни вирішили про підпорядкування місцевої церковної парафії Православній церкві України (ПЦУ). Про це пише журналіст видання NW Дмитро Дубенський.
До цього часу в селі богослужіння відправлялися за канонами УПЦ (МП) священником Михайлом. Втім, після вторгнення рф в Україну 24 лютого суспільна думка мешканців Черняхова докорінно змінилась – людям не сподобалась позиція Московського патріархату, який не засудив російську агресію, а священнослужителі УПЦ МП продовжували молитися за патріарха Кіріла.
До цього представники громади вже намагалися переконати отця Михайла про доцільність підпорядкування парафії ПЦУ. 13 травня ініціативна група черняхівців разом з теробороною намагалися розблокувати храм великомученика Димитрія Солунського для допуску туди парафіян та священників ПЦУ. Щоб почати богослужіння та молитви згідно з канонами Української церкви. Однак соратники отця Михайла спровокували конфлікт, що ледь тоді не переріс у неконтрольовану розправу «над агентами Кремля». Тоді переміг прагматизм, сторони зійшлися на тому, щоб все відбувалося в рамках закону.
На збори 28 травня для забезпечення порядку до храму прибули посилені наряди співробітників Нацполіції. І хоча нечисленна група прихильників УПЦ МП (разом з деякими невстановленими особами, не місцевими) знову заблокували вхід до храму. Громада та представник ПЦУ просили батюшку Михайла показати антимінс (спеціальна посвячена хустка) для здійснення літургій, і є певною єпископською «санкцією» священнодіяти на даному престолі. За даними місцевих, цей атрибут підписаний очільником РПЦ Кірілом.
Тим не менше, як пише журналіст, церкву ніхто не
Читать на hubs.ua