
Монтують клітки на сцені. Окупанти запланували провести у Маріуполі показове судилище над українськими військовими
У Маріуполі російські загарбники почали зводити тюремні клітки на сцені місцевої філармонії За даними мера міста Вадима Бойченка, ці конструкції окупанти монтують аби згодом провести показовий «суд» над затриманими українськими військовослужбовцями. Очікується, що «судилище» росіяни проведуть вже наступного місяця.
Полк «Азов» на росії офіційно визнали терористичною організацією
МКЧХ заявив, що не гарантував безпеку полонених «азовців», а ООН пообіцяла розслідування
Контекст. Нагадаємо: у ніч на 29 липня 2022 року стало відомо про здійснення удару по виправній колонії в Оленівці, що на території так званої «ДНР». Росіяни звинуватили українську армію, яка нібито завдала удару по об’єкту з РСЗВ HIMARS. У Генштабі ЗСУ та Офісі президента ці дані одразу спростували. Там заявили, що росіяни навмисно розстріляли колонію, у якій утримувалися полонені, задля приховування катувань і страт наших захисників. У ГУР Міноборони заявили, що вибух усередині в’язниці влаштували «вагнерівці», водночас із Кремлем вони свої дії попередньо не погоджували.
У четвер, 4 серпня, в окупованому Донецьку було обстріляно ще одну колонію, у якій утримуються українські військовополонені.
Читать на thepage.ua