
Медики назвали захворювання, яке старить мозок на 20 років
За 2 роки, що пандемія коронавірусу охопила весь світ, ми дізналися, що хвороба викликає тривалу втому та туман у голові. Але деякі тривожні результати з'явилися в одному з докладних на сьогоднішній день досліджень, присвячених вивченню довгострокових когнітивних ефектів важкої інфекції COVID-19. Результати дослідження були опубліковані у журналі eClinical Medicine. Про це пише Нaber7.
У дослідженні, в якому взяли участь 46 пацієнтів з тяжкою формою коронавірусу, було встановлено, що психічні наслідки тяжкої форми COVID-19 через 6 місяців коштували 20-річного старіння або втрати 10 балів IQ.
Читайте також: ВООЗ назвала шокуючу кількість жертв коронавірусу
Психічні зміни, виявлені в дослідженні, відрізнялися від тих, що спостерігалися при деменції або загальному старінні. "Когнітивні порушення також спостерігаються при неврологічних захворюваннях, таких як недоумство або нормальне старіння", - сказав Девід Менон, нейробіолог з Кембриджського університету та один з авторів дослідження. Однак відбитки пальців, що спостерігаються у людей з важким коронавірусом, тобто відбитки пальців «COVID-19», відрізнялися від усіх цих.
Висновки нового дослідження не повинні турбувати тих, хто вже має коронавірус. Мета дослідження полягала в тому, щоб вивчити, наскільки серйозні когнітивні зміни після важкого коронавірусу, і таким чином зрозуміти, що можна зробити, щоб пом'якшити наслідки.
Когнітивіст Адам Хемпшир із Імперського коледжу Лондона, який керував дослідженням, сказав: «Тільки в Англії десятки тисяч людей були поміщені в реанімацію через COVID-19. Багато інших людей були тяжко хворі, але не були госпіталізовані. «Це означає, що багато людей мають когнітивні проблеми навіть через кілька місяців після хвороби», — сказав він.
Для
Читать на lenta.ua