



Медики назвали хворобу, яку викликає самотність
Почуття самотності підвищує ризик розвитку діабету 2 типу у постраждалих людей. Це, мабуть, пов'язано з тим, що самотність може спричинити фізіологічну реакцію організму на стрес із підвищенням рівня гормону стресу кортизолу.
Нове дослідження, проведене експертами Університету прикладних наук Західної Норвегії в Норвегії, показало, чи існує зв'язок між самотністю та діабетом 2 типу. Результати були опубліковані в англомовному журналі "Діабетологія".
Читайте також: Медики розповіли, як знизити ризик діабету 2 типу
Дані, які оцінюються в новому дослідженні, отримані з так званого дослідження HUNT. База даних включає інформацію про здоров'я більш ніж 230 000 осіб із анкет самозвітів, медичних оглядів та зразків крові. Ці дані були зібрані у межах чотирьох обстежень населення (HUNT 1–4).
Дослідники використали дані 24 024 учасників опитування HUNT 2, за винятком людей з порушенням обміну речовин, діабетом 1 і 2 типу. Також було виключено людей, котрим не було даних аналізу крові.
Класифікація людей як хворих на діабет 2 типу залежала від так званого значення HbA1c. Якщо значення перевищувало 48 ммоль/моль, учасників класифікували як хворих на цукровий діабет 2 типу.
Навпаки, самотність вимірювалася тим, чи учасники заявляли, що вони відчували себе самотніми протягом останніх двох тижнів. Пережите самотність оцінювалося за чотирибальною шкалою. Відповіді на анкету допомогли фахівцям оцінити тяжкість симптомів депресії. Він складався із семи питань, відповіді на які оцінювалися за шкалою від нуля до трьох. Вищий бал був пов'язаний з більш важкими симптомами депресії, пояснила команда в прес-релізі.
Проблеми зі сном також виявили за допомогою кількох питань про режими сну. Наприклад, були питання про те, як часто ви
Читать на lenta.ua