Каким я вижу Крым в будущем
Рефат Чубаров Председатель Меджлиса крымскотатарского народаС 1783 года все наши беды имеют один источник — это Москва Коли у людей така біда, що принижує кожного з них, у них немає жодного виходу, аніж об'єднатися і разом переборювати всі ці перешкоди, щоби знайти справедливість. Так сталося в нашій кримськотатарській історії. Уже дуже тривалий період, без перебільшення з 1783 року, всі наші біди, нещастя мають одне джерело — це Москва.Кримське ханство.
Ця державність була впродовж майже трьох із половиною століть — 342 роки. І дуже провідною державою в європейських справах. І от із 1783 року почалося знищення кримськотатарського народу внаслідок політики Російської імперії, потім Радянського Союзу.
Тому нас зараз у світі більше, ніж вдома. Вдома — 300 тисяч було напередодні окупації Росією Криму, а мільйони — в інших країнах. Це дуже трагічна історія Криму, кримськотатарського народу.Щоби повернутись із вигнання, куди народ було насильницьки спрямовано 1944 року Сталіним, доводилося весь час боротися.
45 років. І лише завдяки єдності кримські татари спромоглися повернутися на свою землю.Не встигли вони трошечки оговтатися, щойно виходили з етапу облаштування власних родин, домівок, і уже приступили щодо масштабних освітніх програм відродження культури, пам’яток… Це все робилось і раніше, але тут уже звільнилися сили, потенціал багатьох тисяч людей, який був скутий перші десятиліття. Все-таки це дуже важко і тяжко — переселятися, облаштовуватись.
Усе це вже було, виходило на прямий шлях. І тут знову вторглася Москва, російські війська захопили Крим.Росія знову повернулася до Криму, аби добити нас, кримських татар. Те, що не зробив Сталін, сьогодні намагається здійснити Путін.
Читать на nv.ua


