Герасимов замість Суровікіна. Що означає зміна керівництва угруповання військ РФ проти України
Міністр оборони Росії Сергій Шойгу призначив командувачем Об'єднаного угрупування військ в Україні начальника генштабу російської армії Валерія Герасимова, якого прихильники війни часто називали винним у провалах на фронті.
Раніше, з жовтня 2022 року, цю посаду обіймав Сергій Суровікін - він тепер став заступником Герасимова. Ще два нових заступники командувача - головнокомандувач Сухопутних військ Олег Салюков та заступник начальника генштабу Олексій Кім.
"Підвищення рівня керівництва спецоперацією пов'язане з розширенням масштабу завдань, необхідністю організації більш тісної взаємодії видів і родів військ", - повідомили в міноборони.
Перестановки в командуванні російських військ в Україні відбуваються на тлі новин про запеклі бої за містечко Соледар на Донеччині, де до війни жили 10 тисяч мешканців. Російське військове відомство заявило, що Соледар блокований російськими десантниками з півночі і півдня, але в міноборони України повідомили, що в місті тривають важкі бої.
Взяття Соледара може бути важливим для Москви насамперед з точки зору репутації. З початку військової кампанії в Україні та до липня російська армія захопила десятки українських міст, а потім лише втрачала їх одне за одним.
Відступи з Харківщини та Херсона спровокували шквал критики військового керівництва операції. Одним із тих, кого російські прихильники війни проти України називали відповідальним за ці провали, був Валерій Герасимов.
Наприкінці минулого року аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) зазначали, що Кремль утримувався від того, щоб показувати Герасимова публіці майже десять місяців, а тепер, коли незабаром піде вже другий рік війни, ймовірно, намагається знову ввести його (в публічний простір. - Ред.) як чергову постать,
Читать на bin.ua