



Drużyna hokejowa Prezydenta Białorusi odniosła drugie zwycięstwo w nowym sezonie
Jak podaje korespondent BELTA, drużyna hokejowa Prezydenta Białorusi na początku nowego sezonu odniosła drugie zwycięstwo. Dziś na lodowisku stołecznej «Olimpik-Areny» drużyna głowy państwa pokonała drużynę obwodu Mińskiego wynikiem 9:4 (1:2, 5:1, 3:1) w drugiej rundzie Republikańskiej ligi hokejowej. Przed spotkaniem dwóch najlepszych drużyn ubiegłego sezonu mistrz - drużyna Prezydenta - pokonała drużynę obwodu Brzeskiego (7:2), a srebrni hokeiści obwodu Mińskiego pokonali rywali z Grodzieńskiego (8 :3) i Witebskiego obwodu (13:2).
Dzisiejszy mecz rozpoczął się dość nieoczekiwanie – już w 7 minucie od rozpoczęcia Kirill Markewicz i Iwan Usenko dwukrotnie trafili do bramki drużyny głowy państwa. Po stracie dwóch bramek gospodarze stali się bardziej aktywni i wkrótce ich kapitan Oleg Antonenko zmniejszył różnicę do minimum. Parytet przywrócił w 7 minucie drugich dwudziestu minut, a następnie Artem Karkoсkij wyprowadził drużynę prezydencką na prowadzenie.
Goście nie poddali się, i Nikita Drozdow zdołał wyrównać, ale zaraz po tym Maksym Perfejewiec, Andrej Kosticyn i Aleksander Łukaszenko strzelili trzy gole z rzędu – 6:3. W ostatniej tercji meczu Artem Karkoсkij, Artem Antonenko i Andrej Kosticyn strzelili gola, a przegrani odpowiedzieli celnym strzałem Wiaczesława Fadejewa. Wyróżniono najlepszych zawodników dzisiejszego meczu: wśród gospodarzy – Olega Antonenko i Konstantina Durnowa, wśród gości – Wiaczesława Fadejewa i Aleksandra Pacenkina.
Nagrody wręczył im przewodniczący Mińskiego obwodowego komitetu wykonawczego Aleksander Turczin. Zgodnie z wieloletnią tradycją, w przerwach meczu hokejowego widzowie mogli podziwiać wspaniałe występy białoruskich piosenkarzy. Dodatkowo najaktywniejsi kibice wzięli udział w
. Читать на belarus24.by