

Де є світло. Як відновляється робота енергосистеми України
Після останніх ракетних атак 23 листопада аварійні та планові відключення досі застосовуються у всіх областях країни. Внаслідок цих ударів зупинилися енергоблоки АЕС країни, що узимку виробляють до 70% від потреби споживання енергії. Якщо раніше від пошкоджень електромережі найбільше потерпали споживачі північних та центральних регіонів, то тепер складна ситуація спостерігається на всій території України.
Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив, що всі енергоблоки були зупинені вперше за 40 років існування атомної енергетики в Україні. Роботу трьох АЕС (Хмельницької, Рівненської та Південноукраїнської) вдалося відновити за два дні. Запорізька АЕС, що перебуває на окупованій території, досі зупинена.
Усунення наслідків атаки 23 листопада зайняло більше часу, ніж після попередніх руйнувань. Ввечері 25 листопада «Укренерго» повідомили про дефіцит у 30% від потреби споживання. Наступного ранку нестача скоротилася до 25%. Але в «Укренерго» зазначають, що з початком похолодання потреба в електроенергії зростає, тому рівень дефіциту збільшується. Якщо у неділю нестача була 20%, то в понеділок вона зросла до 27%, по всіх областях повідомили про екстрені або планові відключення світла.
Максимальну тривалість планових відключень збільшили з 4 до 5 годин. Проте у Києві обмежать енергопостачання побутових споживачів ще більше: світло будуть вмикати по 2-3 години двічі на добу. НЕК «Укренерго» наказав зменшити 60% потужності споживання у столиці, щоб збалансувати енергосистему та запобігти аваріям. Про це повідомила у понеділок ДТЕК «Київські електромережі».
Екстрені відключення передбачають, що в першу чергу енергоживлення постачається до об’єктів критичної інфраструктури, а залишок розподіляється між рештою споживачів.
Читать на thepage.ua