Боялися, що потраплять до рук росіян: у ДБР підтвердили "утилізацію" деяких документів
Прессекретарка відомства Тетяна Сап'ян уточнила, що жодне кримінальне провадження не було ліквідовано, а деякі "утилізовані" документи вже відновлено. У Генеральному бюро розслідувань "утилізували" деякі документи на початку російського вторгнення, але жодне кримінальне провадження не було знищено. За всіма справами зараз триває слідство.
Про це заявила прессекретарка ДБР Тетяна Сап'ян у коментарі "Суспільному". ФОКУС у Google Новинах. Підпишись — та завжди будь в курсі подій.
За її словами, деякі документи, які "утилізували", вже відновлено. "ДБР діяло в межах законних інструкцій на випадок надзвичайних ситуацій. Рівень ризику потрапляння документів до ворога був значно вищим, ніж наслідки їх утилізації", — сказала вона.
Тетяна Сап'ян повідомила, що ДБР ніяк не впливає на повноту та якість слідства щодо кримінальних проваджень і всі справи, за якими ведеться розслідування, будуть передані до суду "в певні терміни". Проте зараз усе ще ведеться службове розслідування щодо "утилізації" кримінальних проваджень та суттєвих порушень поки не виявилося. "В управлінні внутрішнього контролю відомства виникла логічна потреба перевірити, чи було все виконано відповідно до інструкцій і норм закону.
Деталі я озвучувати не можу, наскільки мені відомо, суттєвих порушень поки не виявлено", — заявила речниця ДБР. Нагадаємо, 9 липня журналісти телеканалу "Сьогодні" опублікували розслідування, в якому розповіли, що ДБР знищило понад сотню гучних кримінальних справ на початку повномасштабної війни з Росією. У списку опинилися "Харківські угоди", "вугільна справа" Медведчука та Порошенка й інші кримінальні провадження.
Читать на focus.ua

