Журналісти припускають, що в НЕК "Укренерго" є агентура Кремля
Другий тиждень поспіль країна-терорист РФ цілеспрямовано знищує українську енергосистему масованими ракетними ударами. Ворог своїми цілями обрав об’єкти теплогенерації (теплоелектростанції ТЕС та теплоелектроцентралі ТЕЦ), великі вузлові підстанції системи передачі (транспортування) електроенергії, тягові підстанції «Укрзалізниці», які живлять електротягу потягів.
Масштабні удари наносяться по балансуючій тепловій генерації та мережевому обладнанню. За 10 днів було завдано ударів по всіх теплови електростанціях ДТЕК, внаслідок чого було виведено з ладу чверть енергоблоків ТЕС компанії. Були обстріляні також Трипільська та Зміївська ТЕС державної Центренерго, пошкоджені Київські ТЕЦ та низка великих теплоелектроцентралей інших міст, пише Коментатор.
Ракетні удари спрямовуються на розподільчі трансформаторні підстанції, які з’єднують ТЕС та ТЕЦ з енергомережею. Вони розташовані на відкритій місцевості і тому по них найлегше поцілити. Самі трансформатори наповнені великою кількістю мастила, які майже неможливо загасити після влучання.
Ворог також пошкодив та знищив низку великих розподільних трансформаторних підстанцій. Як бачимо, пріоритетними цілями для нього є великі підстанції 750 кВ, які об'єднують енергосистему України великим кільцем.
Ті, хто планують масштабні ракетні удари по енергетичним об'єктам України, мають специфічні знання. Адже потрібно розуміти, як працює енергосистема, щоб знати, куди бити, з якою частотою наносити удари і яким чином проводити атаки.
За деякими оцінками, військовим РФ у цьому допомагають російські енергетики. Ймовірно, що консультують фахівці з оператора енергомереж "Россєті", або ж з енергетичної російської компанії "Інтер РАО".
Знищуючи мережеву інфраструктуру, Кремль намагається розділити
Читать на rupor.info


