Житомирський центр крові закупив неякісні тести на антитіла до Covid-19 на 3,8 млн грн
Вже неодноразово ЗМІ піднімали тему незадовільної якості текс-систем на Covid-19. Наприклад, у жовтні 2020-го "Дзеркало тижня" публікувало матеріал під назвою "Тест-рулетка". А зараз з’явилася інформація про те, що неякісні тест-системи вітчизняного виробництва закуповуються комунальними підприємствами через неконкурентні закупівлі, та ще й за завищеними цінами. Наприклад, у грудні Обласний центр крові Житомирської облради закупив низькоякісні тест-системи на антитіла від компанії "Еквітестлаб" за ціною 3500 грн за набір (загальна сума — 3,85 млн грн).
При цьому, згідно з результатами останніх досліджень, ці тести вловлюють лише 9 з 15-ти позитивних результатів. Крім того, роздрібна ринкова ціна імуноферментних наборів складає близько 2900
Читать на delo.ua

