

Зерновое соглашение продолжается без участия РФ. Что это значит?
Юрий Гайдай Старший экономист Центра экономической стратегии То, что зерновое соглашение продолжило работать без участия РФ (согласован выход 12 кораблей и заход 4 под сопровождением Турции) — событие, на порядок перебивающее негатив от сегодняшних ударов россиян по нашей инфраструктуре.По-перше, це фіксація факту, що чорноморський флот РФ більше не спроможний ні до чого, крім берегової охорони. А ще це готовність Туреччини ігнорувати важливі «хотілки» РФ і брати на себе лідерство. Але я не експерт ні в оборонці, ні в зовнішній політиці.Для мене, як економіста, дуже важливо, що зараз зростають шанси не лише на збереження зернового експорту, а й нарощування через відсутність затягнутих оглядів кораблів росіянами.
Та в принципі можна сподіватися й на розширення морського експорту на інші категорії товарів. Та й імпорту теж. Ну бо раз рф вийшла із зернової угоди, то можна її розширяти тристоронньо з турками та ООН.Морська торгівля — це кров української економіки.
Це валютна виручка, яка важлива для стабільності гривні. Це зменшення витрат на логістику, яке збільшує маржу експортерам і зменшує інфляційний тиск імпорту. Це конкурентоспроможність нашого бізнесу.
Розвантаження дорожньої та залізничної інфраструктури.Якщо ми зможемо істотно наростити морський вантажообіг — це значно посилить нашу стійкість і наблизить перемогу над росією. І знову маємо дякувати ЗСУ, які, не маючи флоту, помножили на нуль спроможність ЧФ РФ. І дипломатам, які капіталізують цей результат.
Тримаю пальці. А без світла і води можна й посидіти. Це звісно неприємно, але переживемо.Теги: Турция Корабль Зерно Война России против Украины экспорт зерна
. Читать на biz.nv.ua