Загострення на кордоні з Азербайджаном: Вірменія просить захисту у Путіна та ОДКБ
Оборонні відомства Вірменії та Азербайджану повідомили про початок бойових дій на спільному кордоні. Вірменський прем’єр Нікола Пашинян вночі подзвонив російському диктатору Володимиру Путіну, після чого скликав засідання Ради безпеки.
Вірменська сторона, як пише видання «Новини Вірменія», обвинуватила Збройні Сили Азербайджану в початку обстрілах позицій армії Вірменії з артилерії поблизу Горіса, Сотка та Джермука. Стрілянина почалась близько 00:05 13 вересня.
Своєю чергою на сайті Міноборони Азербайджану вказується, що вночі 12 вересня підрозділи сусідньої армії «здійснили широкомасштабні диверсії на Дашкесанському, Кельбаджарському та Лачинському напрямках азербайджано-вірменського державного кордону».
У міністерстві зазначили, що внаслідок бойових дій є жертви з обох боків. У повідомленні наголошується, що вірменська армія систематично здійснювала вогневий вплив у напрямках Лачинського, Кедабекського, Дашкесанського та Кельбаджарського районів державного кордону протягом останнього місяця.
Азербайджанська сторона підкреслює, що відповідальність за конфлікт несе Вірменія.
Контекст. До цього відновлення бойових в Нагірному Карабаху фіксували на початку серпня. Тоді так зване міністерство оборони невизнаної Нагірно-Карабаської республіки заявило про порушення Азербайджаном режиму припинення вогню, що призвело до смерті одного, та поранення сімох військових.
Читать на thepage.ua
