

Втрати енергетики України від війни та чи підвищуватимуть тарифи — головне з інтерв'ю міністра енергетики Германа Галущенка
Луганська ТЕЦ знаходиться під окупацією, Чернігівська ТЕЦ сильно пошкоджена, а Охтирська ТЕЦ повністю зруйнована.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв'ю агенції «РБК-Україна».
«Я не говоритиму про розриви та пошкодження мереж – електричних та газових. Скажу загалом про великі об'єкти. Ключове – Луганська ТЕЦ, яку ми втратили. Вона на території, що тимчасово контролюється окупантами. Повністю знищено Охтирську ТЕЦ — туди потрапили дві авіабомби. На жаль, загинули люди, оскільки було пряме влучення в машинну залу. Чернігівська ТЕЦ, куди теж неодноразово були влучення», — поінформував міністр.
Він також уточнив, що Каховська ГЕС та Запорізька АЕС продовжують утримуватись окупантами на даний момент.
Європейські енергетичні групи уникають російську нафту
Російські загарбники завдають ракетних ударів по нафтовій інфраструктурі: знищують нафтобази і вивели з ладу Кременчуцький НПЗ.
«Російські окупанти зараз цілеспрямовано знищують нафтопереробний комплекс. Але ми диверсифікували постачання ще з перших днів бойових дій. Отже, потребу в паливі ми забезпечимо. Ми знаємо, як це зробити, постачання буде. Я не хочу зараз говорити якимось чином», — сказав Галущенко.
За газовими родовищами є пошкодження на Олишевському родовищі в Чернігівській області. За словами Галущенка, видобуток газу загалом «впав десь на 15%».
В Україні стабілізували та почали нарощувати видобуток газу — «Нафтогаз»
Видобуток вугілля також зазнав, є шахти, які вже ніколи не будуть відновлені. Відбувається їхнє затоплення, і можливості повернути їх до роботи немає.
«Це шахта «Золота» в Луганській області, а також «Тошківська», яка знаходиться в цьому ж регіоні — вони потрапили під сильні обстріли, через які перервалося
Читать на thepage.ua
