

Верховна Рада посилила відповідальність за неналежне використання номерних знаків транспортних засобів
Верховна Рада посилила відповідальність за неналежне використання номерних знаків транспортних засобів.
Ухвалення відповідного законопроєкту №7365 у цілому підтримали 274 народних депутати на пленарному засіданні у четвер, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк.
Законопроєкт пропонує внести зміни до чинної редакції ч. 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) щодо виокремлення в самостійну загальну норму адміністративно-караних порушень порядку встановлення та використання номерних знаків транспортних засобів.
Глава 10 КУпАП доповнюється новою нормою - ст. 121-3 про притягнення водіїв до адміністративної відповідальності у разі керування транспортним засобом без номерного знака, з номерним знаком, що не належить до цього засобу, з номерним знаком, що не відповідає встановленим вимогам, закритим, перевернутим, брудним, неосвітленим.
Такі дії можуть спричинити накладення штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ), тобто 850 грн.
Частиною другою ст. 121-3 КУпАП пропонується встановити адміністративну відповідальність за незаконне використання спеціальних номерних знаків Збройних сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації чи Національної поліції України. За це Верховна Рада має намір передбачити штраф у розмірі 100 НМДГ (1700 грн). У разі повторного протягом року вчинення порушення штраф зможе становити 200 НМДГ (3400 грн) із позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
З метою належної реалізації запропонованих матеріальних норм КУпАП
Читать на bin.ua
