В Україні зменшується частка вітчизняного насіння пшениці
У 2021 році було вироблено та сертифіковано 120,9 тис. тонн насіння озимої м’якої та твердої пшениці, що на 14,5 % менше показника 2020 року. Про це повідомляє Інститут аграрної економіки.
Вітчизняне насінництво склало 63% від загальних обсягів. При цьому частка насіння вітчизняної селекції у порівнянні з 2020 роком зменшилася на 3,2%. Для забезпечення посівних площ потрібно близько 1,5 млн тонн насіння озимої пшениці. Якщо прийняти, що лише дві третини із виробленого кондиційного насіння буде реалізовано, то це становитиме лише 5,2 % від загальної потреби. При цьому середньоєвропейський показник складає 50 %.
«За 2–3 роки земля подорожчає до 55–60 тис. грн за гектар», – перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький
Найбільше насіння вітчизняної селекції виробляють у Харківській (17,4 тис. т), Дніпропетровській (11,6 тис. т), Одеській (10,7 тис. т), Полтавській (9,4 тис. т) та Київській (5,4 тис. т) областях. Найбільше кондиційного насіння іноземної селекції виробляють у Тернопільській (16,2 тис. т), Хмельницькій (9,9 тис. т), Київській (3,9 тис. т) та Запорізькій (3,3 тис. т) областях. На Київщині найбільше сертифікованого іноземного насіння із за кордону – 1,1 тис. т, тобто 73 % від загального обсягу ввезеного насіння іноземної селекції.
На ринку продажу насіння озимої м’якої та твердої пшениці у 2021 році працювали 235 вітчизняних та іноземних компаній, у тому числі 65 компаній займаються продажем лише іноземного насіння.
Четвертий рекорд за чотири роки: в Україні аграрний експорт зріс на 25%
Читать на thepage.ua