
В 2022 було вбито 67 журналістів, 12 з них — в Україні
Протягом 2022 року в світі було вбито 67 журналістів. 12 з них загинули в Україні, під час висвітлення російської агресії проти України. Про це йдеться в звіті Європейської федерації журналістів (EFJ).
Україна має сумний рекорд по цифрам загибелі журналістів: війна унесла більше життів представників преси, ніж терор наркомафії в Мексиці (11 смертей) чи озброєні суперечки на Гаїті (6).
Ще понад 375 журналістів у всьому світі перебувають у в'язницях. У тому числі репресовано 15 кримських журналістів, які є громадянами України: двох професійних, одного громадського діяча та 12 цивільних журналістів, повідомляє Національна спілка журналістів України. Політичні репресії проти медіа в 2022 році охопили Китай та Білорусь, Єгипет, Гонконг, Іран, М’янму, Туреччину та Росію.
Читать на thepage.ua
