Укренерго 16 грудня повідомило про системну аварію в енергосистемі України
«Укренерго» повідомило про втрату понад 50% споживання енергосистеми України внаслідок ракетних атак росії 16 грудня.
Внаслідок масованих ракетних обстрілів з боку російської федерації електроенергетичної інфраструктури України (теплові електростанції, гідроелектростанції, підстанцій магістральних мереж 330-750 кВ) відбулася втрата понад 50% споживання ОЕС України», повідомили в компанії.
Росія здійснила масований пуск ракет по Україні 16 грудня: є прильоти
Компанія повідомила «про настання надзвичайної ситуації, починаючи з розрахункового періоду з 09:00 16.12.2022 року».
Згідно Закону України «Про ринок електричної енергії» та «Кодексу системи передачі», режим надзвичайної ситуації в енергосистемі України означає, що оператор системи (»Укрнерго») отримує повноваження застосувати надзвичайних заходів. Всі електроенергетичні підприємства зобов’язані виконувати оперативні команди і розпорядження оператора.
На сході ворог знову завдав артилерійського удару по одному з деокупованих районів. Пошкоджено об’єкти енергетичної інфраструктури. Аварійно-відновлювальні роботи почнуться після дозволу військових. Ремонтні бригади «Укренерго» разом із колегами з обленерго та компаній-виробників цілодобово працюють на відновленням пошкодженого при обстрілах обладнання.
Украина потеряла $136 млрд от атак на инфраструктуру. Более всего пострадала энергетика – KSE.
«Нужно быть готовыми к плохому сценарию» — Сергей Коваленко, СЕО YASNO.
Читать на thepage.ua

