

Українські війська прорвали основну лінію рашистської оборони на півдні - WSJ
Українські війська прорвали основну лінію рашистської оборони на південному сході країни, і це породило надію на прорив у контрнаступі, який досі відбувався повільно, пише Wall Street Journal.
Видання цитує українського офіцера, який воює у цьому районі і каже, що ЗСУ пробиваються крізь укріплені позиції кацапів на околиці села Вербове, а також вийшли на основну лінію рашистської оборони на південь від сусіднього села Роботине. Українське командування підтвердило наступ у напрямку Вербового та на південь від Роботиного, однак подробиць не повідомило.
Український офіцер розповів про три лінії наступу через укріплені кацапські позиції на західному фланзі Вербового. Його важливість полягає в тому, що Україна вперше прорвала основну лінію рашистської оборони, що являє собою розгалужену систему мінних полів, окопів і протитанкових загороджень, прикритих артилерією.
Українські війська зараз працюють над розширенням тріщин у цій лінії, щоб створити діру - достатньо велику для того, щоб через неї могла пройти західна бронетехніка.
Прогрес українського наступу останніми днями викликав обережний оптимізм серед західних спецслужб - вони вважають, що Україна може повернути собі окуповане місто Токмак, який зараз є для Росії логістичним центром, пише WSJ.
Водночас видання зазначає, що для того, щоб перетворити нинішні успіхи українських військових на повноцінний прорив, є серйозні перешкоди. Росія накриває українські війська щільним артилерійським вогнем, який коригують дрони, і наразі немає жодних ознак руйнування російських ліній оборони. Схоже, Московія надсилає підкріплення, зокрема десантників, щоб допомогти утримати їхні позиції.
Контрнаступ має на меті прорватися до Азовського моря, розділити російські окупаційні сили навпіл і
Читать на rupor.info