


Україна приєдналася до енергосистеми Європи ENTSO-E — Галущенко
Енергосистема України сьогодні була об'єднана з енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.
«Сьогодні на енергетичній карті Україна стала частиною ЄС. Наша енергосистема є частиною об'єднаної енергосистеми Європи. Сьогодні ми приєдналися до ENTSO-E, рік тому графіка. Україна та Європа складають тепер єдиний енергетичний простір. Єдиний енергетичний «фронт», де ми посилюємо одне одного», — повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко.
До цього знаменного моменту енергосистема України 21 день працювала у ізольованому режимі замість запланованих трьох.
Україна вклала 600 млн євро для приєднання до європейської енергомережі ENTSO-E — Галущенко
«Ми від'єдналися від Росії та Білорусі вранці 24 лютого, за кілька годин до війни. Так співпало, але за цим збігом стояло прагнення Росії завадити євроінтеграції України, заборонити нам рух до ЄС. Прагнення заборонити нам бути вільними та самостійно обирати своє майбутнє та свої спілки», — пише Галущенко.
Вражина розраховувала на обвалення української енергосистеми, нестачу потужностей для забезпечення потреб України у воєнний час. Також були атаковані українські енергостанції, в тому числі атомні.
Але українська енергосистема вистояла. Де тільки було можливо, наші енергетики постачали людей електроенергією: і військових та цивільних, домогосподарства та підприємства.
ЄС приєднає електромережі України та Молдови до своїх замість російських
«І я щиро вдячний нашим європейським партнерам, які зробили все можливе, аби об'єднання української енергосистеми з європейською відбулося максимально швидко, а також усім енергетикам України за роки важкої праці та дні міцності, що довели надійність нашої енергосистеми та нашу волю до результату», — наголосив Галущенко.
21-денний
Читать на thepage.ua