Удари РФ сьогодні залишили частину українців без зв'язку та інтернету: у чому причина та що робити
Внаслідок російських ракетних ударів 31 жовтня 2022 року частина українців залишилася без зв'язку та інтернету. Причому перебої мали всі великі оператори.
РБК-Україна наводить рекомендації, що робити у таких випадках.
Через ракетні удари по об'єктах енергетики у всіх областях застосовуються аварійні відключення. Якщо світла немає тривалого часу, то перестає працювати обладнання мобільних операторів. Відповідно, не буде доступу ані до зв'язку, ані до інтернету.
Vodafone
Сьогодні в компанії нагадали, що через нові атаки в деяких районах українських міст немає світла, тому виникають тимчасові труднощі зі зв'язком.
Мобільна мережа потребує живлення, і вона не може довго працювати від акумуляторів. Іноді оператор вдається до дизель-генераторів, але їх кількість та термін роботи обмежені.
lifecell
У цій компанії теж говорять про те, що через відключення електроенергії в різних регіонах можуть спостерігатися проблеми зі зв'язком. Водночас обіцяють оперативно усунути їх, коли відновиться електропостачання.
lifecell просить своїх абонентів поставитися до цього з розумінням.
Kyivstar
Тут наголошують, що використовують усі свої можливості, щоб забезпечити роботу базових станцій в умовах знеструмлення. Частина з них обладнана джерелами автономного живлення, що дозволяє станції опрацювати 3-4 години після відключення. Але якщо за цей час подача електроенергії не відновлюється, запускають портативні дизель-генератори.
Щодо послуг мобільного інтернету, то для передачі даних потрібні потужності, які іноді неможливо забезпечити в аварійному режимі. Тому пріоритет надає технологіям телефонного зв'язку.
Спеціально на такий випадок оператори впровадили таку функцію, як національний роумінг. Тобто можна перемикатися між ними, якщо обладнання
Читать на rbc.ua