У 2020 українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності
Громадська організація «Центр протидії корупції» разом з експертами медичної сфери представили звіт «Як в Україні щорічно зливаються мільярди гривень на сумнівні ліки». Дослідження здійснено за ініціативи ГО «Центр протидії корупції» за інформаційної та фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Згідно з даними звіту, минулого року українці витратили майже 14 млрд грн на ліки, які не передбачені сучасними стандартами лікування. Це більше чверті коштів, які громадяни витрачають на лікарські засоби загалом.
Такі ліки у 2020 р. закуповувала і держава: із Держбюджету було витрачено 130,5 млн грн на ліки без доведеної ефективності, 5,8 млн — на рослинні препарати та 425,3 тис — на гомеопатичні ліки.
Читать на w-n.com.ua


