США відправлять Україні ще вісім РСЗВ – The Washington Post
США незабаром передадуть Україні ще вісім реактивних систем залпового вогню (РСЗВ), повідомила газета The Washington Post (WP). Київ уже отримав від Вашингтона чотири РСЗВ, уточнює видання.
За даними WP, перша група українських військових закінчить навчання щодо застосування реактивних систем вже сьогодні, 15 червня. Після цього до навчання повинна приступити друга група. Розгорнути перші РСЗВ планується наступного тижня.
Влада США схвалила постачання Україні реактивних систем залпового вогню – NYT
Російські військові успіхи на сході України цього місяця викликали занепокоєння Заходу тим, що баланс у війні схиляється на користь Москви, йдеться в статті WP. Але представники адміністрації Байдена вважають, що ці побоювання перебільшені, і що українська оборона залишається міцною у цій «потворній війні на виснаження».
«Ми поділяємо побоювання, але на даний момент ми вважаємо, що українці займають хороші позиції і оснащені достатньо, щоб стримувати наступ, тоді як росіяни мають свої проблеми із забезпеченням», – сказав високопосадовець адміністрації.
Проблема з постачанням зброї в Україну непокоїть багатьох американських експертів. «Дванадцяти РСЗВ зовсім недостатньо, – вважає генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, який командував військами армії США у Європі. – Схоже, що ми продовжуємо стримуватись, і все, що відбувається, – це затягування війни».
Стівен Хедлі, колишній радник президента Джорджа Буша-молодшого з питань національної безпеки, сказав: «Ми не знаходимося навіть на приблизному рівні того, що нам потрібно, щоб зупинити росіян. Це схоже на те, що ми відміряємо чайними ложками, а не наливаємо цебрами».
У статті наголошується: українці скаржаться, що їм не вистачає важкої артилерії та закінчуються боєприпаси
Читать на thepage.ua

