

Рада нацбезпеки запрошує українських IT-спеціалістів вступати до кібервійськ
Рада національної безпеки та оборони (РНБО) запрошує IT-спеціалістів вступати до кібервійськ. Про це на брифінгу щодо хакерських атак 15 лютого оголосив заступник секретаря РНБО Сергій Демедюк, передає Speka.
Зазначається, що законопроєкт про кібервійська ще не розроблений, проте набір до їхніх лав розпочали заздалегідь: за словами Демедюка, щоби не втрачати час. Долучитися можуть фахівці з ІТ-спеціальністю.
Записатися можна, звернувшись до Національного координаційного центру кібербезпеки.
Кібератака 15 лютого була наймасштабніша в історії України
На його думку, набір до кібервійськ має бути окремим: «Тоді спеціаліст, який володіє ІТ-навичками, не піде воювати, копати окопи чи займатися артилерією, а працюватиме за своїм фахом».
Хоча кібервійська і будуть частиною Міноборони, майбутніх кібербійців розподілять між різними структурами, що відповідають за кібербезпеку — СБУ, Держспецзв'язку, кіберполіція, РНБО, НБУ, Мінцифри, Міноборони, ЗСУ та розвідка.
Контекст. Процес створення кібервійськ в Україні запустили у серпні 2021 року. Тоді президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО «Про невідкладні заходи з кібероборони держави». Кабмін мав порахувати витрати на нову структуру та розробити відповідний законопроєкт. Схожі підрозділи вже є у Польщі, Німеччині, Естонії та Ізраїлі.
Як розповів Forbes.ua Демедюк, законопроєкт досі розробляють. Це робить Національний координаційний центр кібербезпеки. Документ вже на фінальній стадії.
Хакери атакували сайти уряду, міністерств і портал «Дія»
Читать на thepage.ua