"Паспортизація" мобільних послуг: наступ на свободи, чи захист українців?
Відповідний законопроєкт про внесення змін до закону "Про електронні комунікації", передовсім, зачіпає інтереси споживачів, котрі отримують мобільні послуги у форматі "передплатних" (pre-paid) сім-карток. В разі схвалення документу, такі клієнти змушені будуть до 1 січня 2025 р. укласти угоди з мобільними операторами, розкривши паспортні дані. В іншому разі їх відключать від мережі.
Схожі ініціативи збурювали частину громадянського суспільства й експертного середовища, починаючи ще з 2009 року різні владні каденції час від часу актуалізували цю новацію. Та чи справді таким чином відбувається "наступ на персональні дані українців", "реанімується закон Януковича", "переймається практика авторитарних країн", як те стверджують затяті
Читать на delo.ua



