Последняя капля. Откажется ли Евросоюз от российской нефти
Лана Зеркаль Советник главы правления НАК Нафтогаз Украины, экс-замминистра иностранных дел по вопросам европейской интеграции Решение остановить поставки газа в Польшу и Болгарию оказало совсем не тот эффект, на который рассчитывали россиянеОстанні два місяці ми переконували уряди країн-членів ЄС у тому, що вони можуть запроваджувати ембарго на російську нафту, і це дасть визначеність ринкам, і ринки зможуть адаптуватися до нових умов. Це було не дуже легке завдання, оскільки ще 1,5 місяці тому ніхто не хотів навіть чути в Європі, і особливо в Німеччині, про те, що можна запроваджувати таке ембарго.
Їм здавалося, що російську нафту нічим не можна замінити, що це назавжди, і що будь-яка зміна постачальника призведе до неймовірного зростання цін.Звичайно, ми бачимо зростання, і зараз в Німеччині, Бельгії, Іспанії та низці інших країн дизельне паливо та бензин вже коштують 2 євро. Втім, вони йдуть на такий ризик, оскільки розуміють, що війна коштуватиме їм і нам набагато більше, ніж підняття цін на пальне.Сьогодні найбільшим противником нафтового ембарго є Угорщина, яка має особливі умови постачання нафти.
Навіть зараз ціни на пальне в цій країні майже на 25% нижчі порівняно з Німеччиною або іншими країнами Європи. Крім того, угорці виробляють це пальне, і до них приїжджають із сусідніх країн заправляти свої автівки інші європейці.
Саме тому для Угорщини втратити таке джерело додаткового доходу трішки важче, ніж для Німеччини, в якій російська нафта складає 25% імпорту, і яка ще місяць тому прийняла рішення щодо зміни власників основних заводів по переробці нафти.Так чи інакше, поетапне ембарго на російську нафту має бути консолідованим рішенням всіх країн ЄС. І, звичайно, без підтримки США, без розуміння того, як
. Читать на nv.ua

