

Посівалки на Старий Новий рік
За традицією, посівальниками мають бути хлопчики, оскільки в народі вважали, що першим на Новий рік мав зайти до будинку чоловік, щоб усе було добре. Посівальники ходять будинками, обсипаючи їх зерном і виконуючи посівалки - пісні з побажаннями господарям здоров'я, благополуччя та процвітання. Вважається, що зерно від засівання не можна забирати до заходу сонця.
Сію, сію посіваю,З Новим Роком вас вітаю! Я маленький сівачок,Дайте грошей в кулачок Не давайте копійки,Бо подерті кишеньки,А давайте паперовіБудьте люди гонорові!
***
Сію, вію, посіваю,З Новим роком вас вітаю!Щоб було у вас і в стіжку, і в мішку,І в коморі, і в оборі,В ложці, в мисці і в колисці!
***
Сію, сію, засіваю,Вашу хату не минаю,З Новим роком йду до хати,Щось вам маю віншувати:Всім здоров’я неодмінно,Щоби наша УкраїнаДень новий стрічала в мирі,Щоб дитячі жарти щиріЗвеселяли вашу хату,Щоб грошей було багато.Щоб із того й ми щось мали –І до хліба, і до сала…
***
Ми прийшли вас посіватиЩоб усіх пошанувати.Сієм, сіємо зерном,Новий рік щоб був з добром.Від їди щоб стіл ломився,Білий хліб не перевівся.Сієм, сієм, посіваєм,Миру й щастя всім бажаєм.Щоб і вдома, і на поліВам всього було доволі.Сієм, сієм, посіваєм,З Новим роком вас вітаєм!
***
Житом, житом із долоні,По долівці, по ослоні,Засіваю в вашій хаті –Будьте дужі та багаті!Щоб збулося все нівроку –З новим щастям, з Новим роком!
Посівалки прикольні. Фото: ukr.media
Сію, сію, посіваю,З Новим роком вас вітаю!Зичу щастя, гаразди,Щоб не було в вас біди!
Ані вітру на загаті,Ані сварки в вашій хаті!Щоби каші все готовіЇли діти все здорові!
Щоби вам була з них втіха,А на мені – грошей півміха!Сійся, родися Жито-пшениця,Та всяка пашниця!
Знизу коріниста,Зверху колосиста,А полі – мед з житом,А у домі – все з
Читать на kp.ua
