

Понад дві третини німців виступають за енергетичну незалежність від Росії
71% громадян ФРН заявили, що країна має стати енергетично незалежною від Росії, — повідомляє Deutsche Welle з посиланням на результати опитування, проведеного Deutschlandtrend. Лише 24% респондентів не поділяють цієї точки зору.
Як і очікувалося, енергонезалежність від РФ є вкрай важливою для «зелених» (95% підтримки). Серед електорату СДПН таких 81%, у прихильників ХДС/ХСС — 75%, а виборців ВДП — 73%. Натомість у таборі вкрай правих прихильників «Альтернативи для Німеччини» лише 32% вважають за доречне досягнення енергетичної незалежності від Росії.
Читайте також: ЄС замінить російський газ ізраїльським.
Загалом на сході країни цю ідею поділяє менше людей, ніж на заході (54% проти 76%).
Щоправда, є в опитуванні тривожні моменти для України. Так, 32% респондентів вважають, що постачання Києву озброєнь надмірні — минулого місяця їх було на 9% менше. Одночасно знизилося до 23% кількість прихильників збільшення військової допомоги.
37% німців вважають, що введених проти РФ санкцій замало — у червні таких був 41%. При цьому 21% респондентів упевнені, що санкційна війна зайшла надто далеко.
Читайте також: Вперше за багато років у Німеччині запустили вугільну електростанцію.
Михайло Гольд
Читать на lenta.ua
