Почему новое лого МОН плохое и при чем здесь свободное образование
Александр Трегуб CEO Projector Institute, издатель Telegraf.Design Перед Новым годом Министерство образования и науки обновило коммуникационную стратегию, логотип и дизайн сайта. О вкусах не спорят, но на этот раз речь не о вкусах. Про нову айдентику для Міносвіти 2017 року5 років тому я мав честь разом з командою кураторів Projector та ГО Change Communications створити попередню візуальну айдентику МОН.
Відтоді й досі стиль сприймали як один із найкращих серед українських інституцій — він трохи підняв очікування від державних комунікацій.Тепер його замінили. На такий, що на думку дизайн-спільноти, не витримує жодної критики. З найбільш поширених коментарів: застарілість, неприваблива естетика та використання шароварщини.
У цій ситуації я бачу три системні запитання, на які поки немає відповідей:10 січня агентство «Інтерфакс-Україна» поділилося новиною, що Міносвіти відповіло на їхній інформаційний запит щодо ребрендингу (на відміну від решти запитів громадян, які міністерство або проігнорувало, або відповіло шаблоном зі 130-відсотковою канцелярщиною). Міністерство стверджує, що «Витвір образотворчого мистецтва „Комунікативний знак МОН“ було розроблено на замовлення громадської організації „Центр сталого розвитку та регіональних ініціатив“ та передано МОН як подарунок державі з винятковим майновим правом інтелектуальної власності на об'єкт авторського права». Бюджетних коштів на ребрендинг не витрачали.Того ж дня дизайн-спільнота поділилася ще одним спостереженням.
Читать на biz.nv.ua

